micled@mic-led.com

përgjigjeni brenda 24 orëve

+86 135 4334 3078

8:00 am ~ 22:00 pasdite

d series 240w led street light-01
d series 240w led street light-02
d series 240w led street light-03

D Series 240w LED Street Light

Min. Sasia e porosisë: 100 copë

Informacion i shpejtë

Që nga krijimi i markës sonë MIC LED, me kapacitet të fortë R&D, ekip teknik profesional dhe përvojë të pasur në industri, ne lëshojmë produkte të reja përtej pritjeve të klientëve çdo vit, të cilat gjithmonë udhëheqin trendin e industrisë.

 • Lamp Materials: Die-casting Aluminum + PC
 • Jetëgjatësia: 50000 orë
 • Garancia: 3 vjet
 • Shkalla IP: IP66
E para Citoj Tani Tjetra
 • Përshkrim
 • Specifikim

D Series 240w LED Street Light

D Series 240w LED

D Series 240w LED

Karakteristikat

1. Tensioni universal AC100-277V 50 / 60Hz.
2. 130lm / W për instalimin.
3. Përdorimi i çipave SMD3030 me cilësi të lartë.
4. Shoferi.
5. Faktori i Fuqisë së Lartë> 0,9, Drejtuesi i ulët THD.
6. Pamja e thjeshtë e zezë, sipërfaqja e anodizuar, pa zbehje dhe korrozion.
7. Dizajni i shkëlqyeshëm i optikës, përmirëson shumë përdorimin e dritës dhe barazinë.
8. Në dispozicion me 0-10V Dimmable, sensor Photocell, sensor lëvizje mikrovalë.
9. Mbrojtur nga pluhuri dhe i papërshkueshëm nga uji, IP65.
10. 5 vjet garanci.

D Series 240w LED

Efikasitet i lartë ndriçues, deri në 130lm / W lens lente materialesh PC me cilësi të lartë, tip Ⅲ, kënd Ⅴ rreze tip available i disponueshëm, pa shkëlqim shkëlqimi.

D Series 240w LED

Lidhësi standard Photocell NEMA, automatikisht ndez një dritë në muzg dhe fiket në agim. Gjë që mund t’ju ​​kursejë energjinë.

D Series 240w LED

Drita e kutisë së këpucëve LED mund të lidhet me Sensorin e Lëvizjes me Mikrovalë, kërkesat e funksionit të zonës së zbulimit, vonesa në kohë
dhe pragu i dritës së ditës mund të vendosen saktësisht përmes ndërprerësit DIP.

Paraqitja në modë e modernizimit, IP65 i papërshkueshëm nga uji dhe dizajni i finit të aluminit me hedhje të shpejtë me performancë të mirë të shpërndarjes së nxehtësisë zgjasin jetën e LED-ve.

Lente opsionale
Lente simetrike për PC: 20/40/60/60 / 90˚
Asymmetrical PC lens: 100*140˚
1060 Aluminum
Commercially pure aluminum, high aluminum content and purity, high corrosion resistance and high thermal conductivity. Outstanding performance, with excellent thermal conduction effect that general aluminum alloy can not be.Beam angle
Module's beam angle can be adjustable.
Driver Box
Intelligent temperature control D Series 150w LED branded driver used with 5 years long time warranty,960w LED Flood Light is aluminum drive house with IP67 waterproof, and it can fast conduct the heat from the driver to be out.
About UsShenzhen Top-branded Enterprise and China Advanced Enterprise in Harmonious Labor Relations. We independently design and manufacture LED products ranging from High Power LED Street Light to the other LED lights, which qualify us to be one of the largest manufacturers, suppliers, and exporters of LED lighting and solar lights in China, as well as the leading provider in energy-saving solutions.
Lente opsionale
Lente simetrike për PC: 20/40/60/60 / 90˚
Asymmetrical PC lens: 100*140˚
1060 Aluminum
Commercially pure aluminum, high aluminum content and purity, high corrosion resistance and high thermal conductivity. Outstanding performance, with excellent thermal conduction effect that general aluminum alloy can not be.Beam angle
Module's beam angle can be adjustable.
Driver Box
Intelligent temperature control D Series 150w LED branded driver used with 5 years long time warranty,960w LED Flood Light is aluminum drive house with IP67 waterproof, and it can fast conduct the heat from the driver to be out.
About UsShenzhen Top-branded Enterprise and China Advanced Enterprise in Harmonious Labor Relations. We independently design and manufacture LED products ranging from High Power LED Street Light to the other LED lights, which qualify us to be one of the largest manufacturers, suppliers, and exporters of LED lighting and solar lights in China, as well as the leading provider in energy-saving solutions.
Lente opsionale
Lente simetrike për PC: 20/40/60/60 / 90˚
Asymmetrical PC lens: 100*140˚
1060 Aluminum
Commercially pure aluminum, high aluminum content and purity, high corrosion resistance and high thermal conductivity. Outstanding performance, with excellent thermal conduction effect that general aluminum alloy can not be.Beam angle
Module's beam angle can be adjustable.
Driver Box
Intelligent temperature control D Series 150w LED branded driver used with 5 years long time warranty,960w LED Flood Light is aluminum drive house with IP67 waterproof, and it can fast conduct the heat from the driver to be out.
About UsShenzhen Top-branded Enterprise and China Advanced Enterprise in Harmonious Labor Relations. We independently design and manufacture LED products ranging from High Power LED Street Light to the other LED lights, which qualify us to be one of the largest manufacturers, suppliers, and exporters of LED lighting and solar lights in China, as well as the leading provider in energy-saving solutions.
Lente opsionale
Lente simetrike për PC: 20/40/60/60 / 90˚
Asymmetrical PC lens: 100*140˚
1060 Aluminum
Commercially pure aluminum, high aluminum content and purity, high corrosion resistance and high thermal conductivity. Outstanding performance, with excellent thermal conduction effect that general aluminum alloy can not be.Beam angle
Module's beam angle can be adjustable.
Driver Box
Intelligent temperature control D Series 150w LED branded driver used with 5 years long time warranty,960w LED Flood Light is aluminum drive house with IP67 waterproof, and it can fast conduct the heat from the driver to be out.
About UsShenzhen Top-branded Enterprise and China Advanced Enterprise in Harmonious Labor Relations. We independently design and manufacture LED products ranging from High Power LED Street Light to the other LED lights, which qualify us to be one of the largest manufacturers, suppliers, and exporters of LED lighting and D Series 240w LED solar lights in China, as well as the leading provider in energy-saving solutions.
Lente opsionale
Lente simetrike për PC: 20/40/60/60 / 90˚
Asymmetrical PC lens: 100*140˚
1060 Aluminum
Commercially pure aluminum, high aluminum content and purity, high corrosion resistance and high thermal conductivity. Outstanding performance, with excellent thermal conduction effect that general aluminum alloy can not be.Beam angle
Module's beam angle can be adjustable.
Driver Box
Intelligent temperature control D Series D Series 240w LED 150w LED branded driver used with 5 years long time warranty,960w LED Flood Light is aluminum drive house with IP67 waterproof, and it can fast conduct the heat from the driver to be out.
About UsShenzhen Top-branded Enterprise and China Advanced Enterprise in Harmonious Labor Relations. We independently design and manufacture LED products ranging from High Power LED Street Light to the other LED lights, which qualify us to be one of the largest manufacturers, suppliers, and exporters of LED lighting and solar lights in China, as well as the leading provider in energy-saving solutions.
Numri i modelit. MSL-D100 MSL-D150 MSL-D200
Fuqia 100W 150W 200W
NW / Madhësia 4,7 kg / 543 * 317 * 75 mm 4,8 kg / 543 * 317 * 75 mm 5,6 kg / 663 * 317 * 75 mm
Fluksi ndriçues > 13000LM > 19500LM > 26000LM
Numri i modelit. MSL-D240 MSL-D300
Fuqia 240W 300W
NW / Madhësia 6 kg / 663 * 317 * 75 mm 6.8 kg / 785 * 317 * 84 mm
Fluksi ndriçues > 31200LM > 39000LM
Këndi i rrezes LLOJI Ⅱ, LLOJI, LLOJI Shkalla IP IP66
CCT 2700-6500K Shkalla e PF > 0,95
Materiali Alumini me hedhje të ngadaltë + PC SHQIP > 70
Jetëgjatësia 50000h Llambë LED SMD 3030
Fluksi i dritës 130lm / w Garanci 3 vjet
Na kontaktoni tani dhe na lejoni të ndihmojmë në fillimin e biznesit tuaj dhe ta zgjerojmë atë!
Ne jemi gjithmonë të interesuar për bashkëpunim me projekte të reja, të mëdha apo të vogla. Na dërgoni një email dhe ne do të kontaktojmë së shpejti, në dispozicion ose telefon në mes të orës 8:00 dhe 22:00 pasdite nga e hëna deri të shtunën.
     


       
  MIC është një nga prodhuesit, furnizuesit dhe eksportuesit më të mëdhenj të ndriçimit LED dhe dritave diellore në Kinë, si dhe ofruesi kryesor në zgjidhjet e kursimit të energjisë.
  © Copyright 2010-2020: Të gjitha të drejtat e rezervuara. Projektimi nga HQT