micled@mic-led.com

përgjigjeni brenda 24 orëve

+86 135 4334 3078

8:00 am ~ 22:00 pasdite

20w 300×300 led panel light-01

20w 300×300 LED Panel Light

Min. Sasia e porosisë: 100 copë

Informacion i shpejtë

Që nga krijimi i markës sonë MIC LED, me kapacitet të fortë R&D, ekip teknik profesional dhe përvojë të pasur në industri, ne lëshojmë produkte të reja përtej pritjeve të klientëve çdo vit, të cilat gjithmonë udhëheqin trendin e industrisë.

 • Materialet e llambës: Aliazh alumini & PMMA optike
 • Jetëgjatësia e llambës: 50, 000 orë
 • Lamp Lumen: 1500lm
 • Efikasiteti i llambës:> 95%
E para Citoj Tani Tjetra
 • Përshkrim
 • Specifikim

Drita LED panel 20w 300 × 300

LED panel light is a brand new product which is based on LED Light for commercial lighting and home lighting. With unique design, LED panle light can be hanged on the roof or mounted to the walls or on the surface of other objects. It is also great for decorative lighting.

MIC LED panel Light is a perfect replacement for traditional fluorescence tubes that are often used with suspended ceilings. LED panel light utilizes the high power LED for practical solution to general overhead room and office lighting.

Karakteristikat

 • More than 65% energy saving.
 • Ultra slim and fashionable design, various dimensions are available.
 • High efficiency constant current design and heat protection system, highly stable performance.
 • Instant start, no flickering, no humming, no RF interference.
 • Easy installation for ceiling, wall and pendant lighting.
Lente opsionale
Lente simetrike për PC: 20/40/60/60 / 90˚
Asymmetrical PC lens: 100*140˚
1060 Aluminum
Commercially pure aluminum, high aluminum content and purity, high corrosion resistance and high thermal conductivity. Outstanding performance, with excellent thermal conduction effect that general aluminum alloy can not be.Beam angle
Module's beam angle can be adjustable.
Driver Box
Intelligent temperature control branded driver used with 5 years long time warranty,960w LED Flood Light is aluminum drive house with IP67 waterproof, and it can fast conduct the heat from the driver to be out.
About UsShenzhen Top-branded Enterprise and China Advanced Enterprise in Harmonious Labor Relations. We independently design and manufacture LED products ranging from High Power LED Street Light to the other LED lights, which qualify us to be one of the largest manufacturers, suppliers, and exporters of LED lighting and solar lights in China, as well as the leading provider in energy-saving solutions.
Lente opsionale
Lente simetrike për PC: 20/40/60/60 / 90˚
Asymmetrical PC lens: 100*140˚
1060 Aluminum
Commercially pure aluminum, high aluminum content and purity, high corrosion resistance and high thermal conductivity. Outstanding performance, with excellent thermal conduction effect that general aluminum alloy can not be.Beam angle
Module's beam angle can be adjustable.
Driver Box
Intelligent temperature control branded driver used with 5 years long time warranty,960w LED Flood Light is aluminum drive house with IP67 waterproof, and it can fast conduct the heat from the driver to be out.
About UsShenzhen Top-branded 20w 300×300 LED Enterprise and China Advanced Enterprise in Harmonious Labor Relations. We independently design and manufacture LED products ranging from High Power LED Street Light to the other LED lights, which qualify us to be one of the largest manufacturers, suppliers, and exporters of LED lighting and solar lights in China, as well as the leading provider in energy-saving solutions.
Lente opsionale
Lente simetrike për PC: 20/40/60/60 / 90˚
Asymmetrical PC lens: 100*140˚
1060 Aluminum
Commercially pure aluminum, high aluminum content and purity, high corrosion resistance and high thermal conductivity. Outstanding performance, with excellent thermal conduction effect that general aluminum alloy can not be.Beam angle
Module's beam angle can be adjustable.
Driver Box
Intelligent 20w 300×300 LED temperature control branded driver used with 5 years long time warranty,960w LED Flood Light is aluminum drive house with IP67 waterproof, and it can fast conduct the heat from the driver to be out.
About UsShenzhen Top-branded Enterprise and China Advanced Enterprise in Harmonious Labor Relations. We independently design and manufacture LED products ranging from High Power LED Street Light to the other LED lights, which qualify us to be one of the largest manufacturers, suppliers, and exporters of LED lighting and solar lights in China, as well as the leading provider in energy-saving solutions.
Artikulli 20w 300x300mm LED Panel Light
Model No. MPL-0303-20
LED source 216pcs LEDs
Power Consumption 20w
Lamp Lumen 1500lm
Input Voltage AC85-277V, 50-60Hz
Color Rendering Index Ra>75
Operating Temperature 2700-7000K
Lamp Efficiency > 95%
Lamp Lifetime 50, 000hours
Appearance Frosted
Lamp Materials Aluminum Alloy & Optical PMMA
Product Size (mm) 300mmx300mmx13mm
Package Size (mm) 360x420x70mm
Na kontaktoni tani dhe na lejoni të ndihmojmë në fillimin e biznesit tuaj dhe ta zgjerojmë atë!
Ne jemi gjithmonë të interesuar për bashkëpunim me projekte të reja, të mëdha apo të vogla. Na dërgoni një email dhe ne do të kontaktojmë së shpejti, në dispozicion ose telefon në mes të orës 8:00 dhe 22:00 pasdite nga e hëna deri të shtunën.
     


       
  MIC është një nga prodhuesit, furnizuesit dhe eksportuesit më të mëdhenj të ndriçimit LED dhe dritave diellore në Kinë, si dhe ofruesi kryesor në zgjidhjet e kursimit të energjisë.
  © Copyright 2010-2020: Të gjitha të drejtat e rezervuara. Projektimi nga HQT